Medale dla Leżajskiego Klubu Kyokyshin Karate [ZDJĘCIA]

Robert Orzechowski
Medale dla Leżajskiego Klubu Kyokyshin Karate
W Katowicach odbyły się VII Mistrzostwa Europy Juniorów Kyokyshin Karate. Reprezentujący Polskę zawodnicy Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli dwa medale.

W mistrzostwach wzięło udział 340 zawodników w wieku 12-17 lat z 18 krajów Europy. Organizatorem był Klub Rekreacyjno Sportowy TKKF „CZARNI” Katowice kierowany przez Sensei Dariusza Łyczko przy współpracy z Shihan Jackiem Czerniec. Zawody zaszczycił swoją obecnością prezydent International Karate Organization Kancho Shokei Matsui, a także szef Departamentu Spraw Zagranicznych IKO Shihan Katsuhito Gorai.

W składzie reprezentacji Polski na te mistrzostwa zostało powołanych 12 zawodników leżajskiego klubu. Srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Europy w kumite zdobyła Izabela Dec w kategoria do 55 kg. Drugim medalistą został Maciej Jeziorowski, który wywalczył brąz w kategorii do 70 kg. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki biorące udział w mistrzostwach - Julia Żak, Natalia Stachula, Katarzyna Burda i Paulina Majder, które dosłownie otarły się o medal. Po wygraniu pojedynków w kumite weszły do ćwierćfinału, niestety w kolejnych walkach zabrakło trochę szczęścia i musiały uznać wyższość swoich rywalek. Trzy zawodniczki – Marylka Leszczak, Paula Majder i Kasia Burda zakwalifikowały się do ścisłego finału w kata. Ekipę LKKK uzupełnili kierownik drużyny senpai Adam Fleszar i sekundanci senpai Robert Szczuc, Leszek Kurasz i Jan Szczuka. Jednym z sędziujących mistrzostwa był sensei Dariusz Burda.

Po zakończeniu zawodów odbyła się uroczysta sayonara podczas której Kancho Shokei Matsui wręczył kierownikom klubów kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate pamiątkowe medale z okazji 40-lecia karate kyokushin w Polsce.

Wśród wyróżnionych znalazł się sensei Dariusz Burda.